Złocień maruna

Złocień maruna należy do niewielkiej grupy ziół, które pomagają przy problemach z częstymi atakami migrenowymi. Inna nazwa tej rośliny to wrotycz maruna, co wskazuje na bardzo bliskie pokrewieństwo z wrotyczem pospolitym. W lecznictwie wykorzystuje się liście oraz ziele maruny, jednak w sklepach zielarskich znajdziemy przede wszystkim zioło w postaci tabletek.

Złocień pomocny kobietom.

Złocień maruna ma także pozytywny wpływ przy nadmiernym miesiączkowaniu – hamuje krwawienie miesięczne oraz zmniejsza dolegliwości, które są związane z miesiączką. Wrotycz zawiera substancję zwaną partenolidem, która wywiera działanie przeciwmigrenowe. Kuracja powinna trwać przez co najmniej miesiąc, należy regularnie przyjmować kapsułki ze złocienia by zdiagnozować, czy taka kuracja zdaje rezultaty. Leczenie napadów migrenowych za pomocą wrotyczu maruny nie polega na doraźnym stosowaniu podczas napadu – organizm musi się przyzwyczaić do stałych dawek substancji leczniczych. Po miesiącu stosowania złocienia maruny choroba powinna ustąpić.

TAGI: Ataki migreny, złocień maruna, ziele maruny, partenolidem, działanie przeciwmigrenowe, miesięczna kuracja, sklepy zielarskie.

PODZIEL SIĘ: