Roślinne suplementy

Substancje pochodzenia roślinnego mają wielorakie zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce. Mało kto jednak jest świadomy, że są one również składnikiem suplementów dla osób uprawiających sport (w tym dyscypliny siłowe). Białko roślinne jest równie wartościowe co białko pochodzenia zwierzęcego – dowodzą tego badania. Szczególnie dobre zastosowanie ma białko sojowe. Jego spożycie po intensywnym treningu wspomaga regenerację i przyrost tkanki mięśniowej.

Białko sojowe.

Sojowe aminokwasy w większej ilości i szybciej przedostają się do mięśni. Ich działanie można dodatkowo przedłużyć, łącząc je z mlekiem. Białko sojowe posiada prócz tego szereg zdrowotnych właściwości. Poza serwatką w składzie, soja zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, a także spore ilości argininy (odpowiadającej za stymulowanie hormonu wzrostu oraz doprowadzanie krwi do komórek mięśniowych), glutaminy (działającej anabolicznie oraz antykatabolicznie, a także wspierającej immunologiczne właściwości organizmu). Suplementy z aminokwasami sojowymi są nie tylko szybko przyswajane przez organizm, ale przede wszystkim skuteczne. Dodatkowo są doskonałe dla osób, które nie tolerują (bądź nie chcą) przyjmować białek zwierzęcych. Preparaty takie nie tylko są wskazane dla osób trenujących, ale także dla tych, które mają zbyt wysoki poziom złego cholesterolu.

Aminokwasy sojowe.

Aminokwasy sojowe najczęściej występują w formie kapsułek, proszków i koktajli proteinowych. Innymi naturalnymi suplementami, stosowanymi w ramach uzupełnienia diety, bądź profilaktycznie są m.in.: kapsułki z czosnkiem (wzmacniające układ odpornościowy), ekstrakt z lucerny siewnej w tabletkach (wspomagający trawienie i oczyszczanie organizmu z toksyn), preparaty z żeń- szeniem (na poprawę pamięci, koncentracji, zwiększenie witalności na co dzień), kapsułki zawierające olej z wiesiołka (przeciwdziałające chorobom krążenia, chroniące przed cukrzycą).

TAGI: Suplementy diety, białko sojowe, aminokwasy, aminokwasy sojowe,  kapsułki z czosnkiem, oczyszczanie organizmu z toksyn.

PODZIEL SIĘ: