Właściwie nawilżenie skóry – postaw na mleczko do ciała

mleczko do ciała
Max Libertine z Unsplash

Naszą wizytówką jest skóra i jej wygląd. Skóra mówi bardzo wiele o nas, dlatego należy zapewnić jej najlepszą ochronę i kompleksową pielęgnacje. Jest wiele sposobów na zachowanie młodości skóry. Należy do nich między innymi stosowanie kosmetyków nawilżających, jak na przykład mleczko do ciała.

 

Czym jest skóra i jakie są jej funkcje?

Skóra pokrywa całe ciało człowieka. Jest naturalną barierą chroniącą przez zarazkami, bakteriami, pasożytami. Ponadto odpowiada ona za wchłanianie, a także utrzymywanie właściwej gospodarki wodno-elektrolitowej. Skóra odpowiada także za gospodarkę witaminową, odbiór bodźców ze środowiska oraz termoregulacji całego organizmu.

Jakie są rodzaje skóry?

Każdy człowiek ma inny rodzaj skóry, a każdy z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji, odżywienia oraz nawilżenia. Cera sucha wymaga głębokiego i stałego nawilżenia. Zazwyczaj jest cienka i ma bardzo jasną barwę. Jest zdecydowanie mniej elastyczna niż skóra normalna, mogą na niej występować przebarwienia. Cera tłusta charakteryzuje się błyszczącą powłoką i słabym ukrwieniem. Inaczej niż skóra sucha, dobrze reaguje na czynniki zewnętrzne takie jak mróz, wiatr i słońce. Najczęściej negatywnie oddziałują na nią bodźce wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne i zaburzenia układu trawiennego. Kolejnym rodzajem jest cera mieszana, gdzie w części występują partie suche oraz partie tłuste. Pielęgnacja takiej cery jest najtrudniejsza. Jednak najbardziej wymagająca jest cera zniszczona, która wymaga natychmiastowej pielęgnacji. Przyczyn tego typu cery jest wiele. Należą do nich między innymi wykonywana praca, tryb życia, sposób odżywiania. Skóra zniszczona jest szara, nieelastyczna i zmęczona. Jest również grupa skóry tak zwanej kłopotliwej. Są to cery, które mają zmiany naczyniowe, trądzikowe. Cery, które dotknięte są różnego typu dolegliwościami dermatologicznymi.

Mleczko do ciała – czy to bezpieczne?

Dla każdego rodzaju skóry należy dobrać odpowiednie mleczko do ciała. Mleczko do ciała powinno charakteryzować się odpowiednią wchłanialnością i nie może pozostawiać tłustego nalotu na skórze. Jego użycie powinno dawać uczucie świeżości i lekkości. Ponadto jego zapach powinien być dopasowany do osoby, która do używa. Używanie mleczka do ciała jest całkowicie bezpieczne przy skórze normalnej, suchej, mieszanej, a także zniszczonej. Stosowanie mleczka do ciała przy skórze z problemami dermatologicznymi takimi, jak atopowe zapalenie skóry, czy trądzik powinno być skonsultowane z lekarzem.

Jak właściwie nawilżać skórę?

Odpowiednio nawilżona skóra powinna być elastyczna, gładka i mieć jednakowy koloryt. Ponadto powinna być elastyczna, nie może się łuszczyć. Do utrzymania zdrowego i odpowiedniego wyglądu skóry niezbędna jest codzienna pielęgnacja, a także stałe i właściwe nawilżenie. Mleczko do ciała oraz kremy to produkty niezbędne. Regularne stosowanie odpowiednich i dobranych kosmetyków zdecydowanie przedłuża młodość skóry i poprawia jej wygląd.

Dowiedz się więcej: http://www.le-petit-marseillais.pl/produkty-do-pielegnacji-ciala/mleczko-nawilzajace-le-petit-marseillais-do-bardzo-suchej-skory-02

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: