Jak dbać o skórę twarzy?

Jak dbać o skórę twarzy
Andriyko Podilnyk z Unsplash

Mało kto może poszczycić się naturalnie zdrową, promienną cerą bez zanieczyszczeń. Niestety, skóra twarzy, jeden z najbardziej widocznych elementów ciała, na który jako pierwszy zwracamy najczęściej uwagę, jest także wyjątkowo wrażliwa na wszelkie zaniedbania, niewłaściwą dietę i tryb życia oraz brak właściwej pielęgnacji. Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy – podajemy kilka sprawdzonych przepisów – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Po pierwsze – tryb życia

Właściwa pielęgnacja twarzy to nie tylko stosowanie drogich kosmetyków. Niewiele pomogą, jeśli mamy za sobą nieprzespaną noc czy żywimy się w nieodpowiedni sposób. Natychmiast odbije się to na naszej cerze: nabierającej niezdrowego kolorytu i pełnej zanieczyszczeń. Przyjrzyjmy się więc uważnie naszym codziennym nawykom i spróbujmy zmodyfikować lub w ogóle wyplenić niektóre z nich. Twarz może nie od razu, ale z czasem odwdzięczy się za odpowiednie nawilżenie poprzez spożywanie dużej ilości płynów i dietę pozbawioną niezdrowych, wysoko przetworzonych produktów. Słodycze i chipsy zastąpmy owocami i warzywami, ciężkie pożywienie – lżejszą dietą, alkohole – wodą, herbatkami ziołowymi i zdrowymi zielonymi koktajlami, a poprawę stanu skóry na twarzy zauważymy na pewno.

Po drugie – pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja twarzy to rytuał, który nie powinien być zaniedbywany, nawet po najbardziej męczącym dniu. Pielęgnacja twarzy obejmuje przy tym szereg zabiegów, które wykonywane odpowiednio sprawnie nie powinny zajmować specjalnie dużo czasu, a dadzą na pewno pożądane efekty. Pielęgnacja skóry twarzy powinna więc zacząć się od zmycia makijażu z wykorzystaniem do tego odpowiednich środków, jak mleczka czy płyny micelarne. To dzięki ich użyciu łagodnie zmyjemy takie kosmetyki, jak tusz czy podkład, przy pomocy wacików lub odpowiednich ściereczek. Pielęgnacja skóry twarzy powinna także obejmować regularne głębsze jej oczyszczanie i ścieranie z niej martwego naskórka. W zależności od stopnia wrażliwości skóry twarzy stosujmy więc na nią regularnie peelingi drobnoziarniste lub enzymatyczne pozwalające sprawnie usunąć zmartwiały naskórek. Regularnie wykonywany peeling poprawia także znacznie koloryt cery oraz odtyka pory i zapobiega występowaniu krostek.

Raz w tygodniu warto zrobić skórze twarzy domowe spa, oczyszczając ją porządnie i nakładając maseczkę przy okazji np. brania kąpieli. do wyboru mamy na rynku rożne gotowe specyfiki, choć najprostsze maseczki możemy zrobić też samodzielnie, wykorzystując składniki, które znajdziemy niemal w każdym domu, np. płatki owsiane czy ogórka. Regularność tych działań przyniesie z pewnością efekty nawet przy najbardziej zanieczyszczonej cerze.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: