Leki naturalne na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą przewlekłą. W większości przypadków stale (bądź okresowo) podwyższone ciśnienie skurczowe i rozkurczowe krwi ma charakter samoistny. Istotną rolę odgrywa więc czynnik genetyczny, co nie oznacza, że środowiskowy (czyli m.in. dieta, otoczenie, styl życia) nie ma znaczenia. Nadciśnienie może powodować wiele chorób, w tym choroby mózgu, gruczołów dokrewnych a nawet nerek. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby obniżać ciśnienie.

Zioła na nadciśnienie.

Na popularności zyskują zwłaszcza metody naturalne. Zioła mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Jeśli chodzi o ziołowe mieszanki i preparaty obniżające ciśnienie, to powodzeniem cieszą się szczególnie: preparaty z kwiatostanu głogu – obniżające nie tylko ciśnienie, ale też rozszerzające naczynia wieńcowe (są wskazane zwłaszcza w starszym wieku); środki zawierające ekstrakt z liści rozmarynu (zawierające flawanoidy, garbniki i kwasy polifenolowe), ziele ruty, gryki, czarny bez (bogate w rutynę uszczelniającą naczynia włosowate). Preparaty wieloskładnikowe także wykazują skuteczność, w jednym specyfiku można łączyć różne zioła (skrzyp, perz, głóg). Sok z ziela jemioły (i inne preparaty doustne z ekstraktem z tej rośliny) również pomaga redukować ciśnienie, jednak trzeba go stosować co najmniej 2 tygodnie.

Kwas omega 3.

Naturalne leki na nadciśnienie to jednak nie tylko zioła. Bardzo istotne jest, by w diecie obecne były kwasy tłuszczowe omega – 3, regulujące zarówno poziom cholesterolu, jak i ciśnienia krwi, a także korzystnie oddziałujące na pracę mięśnia sercowego. Kwasy te są obecne zarówno w suplementach, jak i w pożywieniu (rybach morskich, oleju lnianym). Codzienny jadłospis dostarczać może również innych obniżających ciśnienie elementów, takich jak czosnek (popularny też w formie suplementu)czy szpinak (zawierający kwas foliowy).

TAGI: Nadciśnienie tętnicze, metody naturalne, ziołowe mieszanki, preparaty doustne, redukcja ciśnienia, codzienny jadłospis, kwas omega 3.

PODZIEL SIĘ: