Leki naturalne na cholesterol

Zbyt wysoki cholesterol jest częstym problemem wśród mieszkańców krajów rozwiniętych. Jego źródła mogą być zewnętrzne, ale też wewnętrzne (gdy organizm samoistnie wytwarza nadmierne ilości lipoprotein). Nadmiar złego cholesterolu we krwi jest jednak głównie związany z nieprawidłową dietą. Zbyt duży udział tłuszczy zwierzęcych w jadłospisie, spożywanie potraw smażonych, przetworzonych, do tego brak aktywności fizycznej – prowadzą do nadwagi i podwyższenia poziomu LDL we krwi. Nie bez znaczenia jest również wiek (a w przypadku kobiet również zmiany hormonalne w okresie menopauzy).

Zły cholesterol.

Nadmiar cholesterolu we krwi powoduje powikłania, głównie ze strony układu sercowo-naczyniowego. A jak wiadomo choroby serca są jedną z głównych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych. Na szczęście poziom cholesterolu można skutecznie obniżać. Oprócz leków warto oczywiście zmienić sposób odżywiania oraz włączyć do codziennych zajęć regularną aktywność fizyczną. Żaden cudowny specyfik nie sprawi bowiem, że złe nawyki przestaną szkodzić. Warto także rzucić palenie. Preparaty naturalne, na bazie ziół mogą stanowić uzupełnienie zdrowej, bogatej w witaminy i minerały, a ubogiej w tłuszcze zwierzęce diety. Nie zastąpią jej jednak. W jakie naturalne leki możemy się zaopatrzyć?

Leki naturalne.

M.in.: olej z orzechów cedrowych – wyciąg będący źródłem kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9, pozwalających redukować poziom cholesterolu oraz zbyt wysokie ciśnienie tętnicze; kapsułki z ekstraktem z dalekowschodnich grzybów reishi – korzystnie wpływające na cały układ krwionośny, obniżające cholesterol, ciśnienie oraz poziom cukru we krwi; kapsułki z pektyn grejpfruta – obniżające cholesterol, oraz pomagające w utracie kilogramów (dzięki zawartemu w specyfiku błonnikowi); tabletki z octem jabłkowym – wspomagające nie tylko walkę o niski poziom cholesterolu, ale również odchudzanie;olej z siemienia lnianego w formie kapsułek – preparat bogaty w kwasy omega 3, 6, 9, redukujący poziom cholesterolu oraz usprawniający pracę układu naczyniowego. Ceny preparatów są zróżnicowane i zależą od tego, na ile egzotyczny jest dany składnik. O ile kapsułki z pektynami grejpfruta czy z mniszkiem lekarskim można nabyć już za 20 złotych, a olej z siemienia lnianego stanowi koszt około 30 złotych, to np. za kapsułki z ekstraktem z grzybów reishi trzeba zapłacić około 120 złotych.

TAGI: Lipoproteiny, nadwaga, zmiany hormonalne, cholesterol LDL,  układ sercowo – naczyniowy,nadciśnienie tętnicze, kwas omega 3, kapsułki z pektynami.

PODZIEL SIĘ: