Leki naturalne na depresję

Współcześnie często nadużywamy słowa „depresja”. Często określamy nim obniżenie nastroju, apatię, a także zwyczajny smutek. Tymczasem depresji towarzyszą również lęki, a czasami także objawy somatyczne. Prawdziwą depresję powinno się leczyć w porozumieniu ze specjalistą, a nie „na własny rachunek”.

Naturalne leki.

Nie pomogą tutaj ziołowe herbatki uspokajające czy inne specyfiki z domowej apteczki. Jeśli jednak nasza „depresja” to tak naprawdę tylko obniżenie nastroju wynikające z nadmiernego stresu, nawału obowiązków czy problemów niezależnych od nas – warto sięgnąć po naturalne leki. Lekkie stany lękowe, kłopoty z zasypianiem czy napięcie nerwowe nie wymagają skomplikowanej terapii farmakologicznej (czy psychiatrycznej). Często wystarczą w takich wypadkach ziołowe mieszanki. Można z nich przygotowywać napary bez obaw o jakiekolwiek efekty uboczne (otumanienie, uzależnienie czy objawy ze strony układu pokarmowego), dostępne są również preparaty w kapsułkach. Choć działanie naturalnych leków jest łagodne, nie oznacza to ich nieskuteczności.

Zalecana odpowiednia kuracja.

Kuracja powinna jednak trwać przez dłuższy czas (minimum 5 – 6 tygodni), by spodziewać się satysfakcjonujących rezultatów. Jakie zioła mają najlepsze działanie na problemy natury depresyjnej? Są to m.in. dziurawiec (składnik zarówno naparów jak i nalewek), głóg (działający uspokajająco, zwłaszcza w formie wyciągu alkoholowego), arcydzięgiel litwor (pomagający również przy migrenach oraz innych skutkach stresu), chmiel (do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego – np. jako olejek do kąpieli), kozłek lekarski (zwłaszcza w postaci kropli na bazie spirytusu).

TAGI: Depresja, terapia farmakologiczna, objawy somatyczne, efekty uboczne, apatia, dziurawiec, głóg, olejki do kąpieli.

PODZIEL SIĘ: