Wybrać okulary czy soczewki?

Wybrać okulary czy soczewki
Susan Duran z Unsplash

Osoby borykające się z wadami wzroku, które wymagają ich korygowania za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, często zastanawiają się na co ostatecznie się zdecydować. Zarówno soczewki czy też okulary mają bowiem swoje wady, jak i zalety. Warto je zatem dokładnie przeanalizować przed podjęciem decyzji. Co więc lepiej się sprawdzi, soczewki czy okulary? Odpowiedź nie jest prosta i zależy od wielu czynników. My polecamy soczewki Acuvue:

https://www.acuvue.pl/

Tradycyjne okulary czy nowoczesne soczewki ?

Okularnikom powszechnie znane są nieoczekiwane sytuacje, kiedy w najmniej odpowiednim momencie okulary zsuwają się z nosa, parują, czy też tworzą zniekształcenia i odblaski uniemożliwiając tym samym wyraźne widzenie. Przeszukiwanie torebki lub kieszeni w celu odnalezienia okularów, aby szybko coś przeczytać, też nie jest im obce. Mało efektowne, odciśnięte na nosie i uszach ślady po okularach ewidentnie wskazują, że ich właściciel ma problem ze wzrokiem i nie dodają urody. Odstraszać mogą również ceny tradycyjnych okularów, które są często bardzo wysokie i potrafią przyprawić o zawrót głowy. Jak łatwo zauważyć noszenie okularów ma sporo minusów, co zdecydowanie przemawia za używaniem soczewek kontaktowych. Niemniej, zwolenników tradycyjnych szkieł nie ubywa. Jest to wciąż najczęściej wybierana metoda korygowania wad wzroku, pomimo że, są sytuacje, w których noszenie okularów jest wręcz niewskazane. Aktywni stawiają na soczewki kontaktowe

Podstawową wadą tradycyjnych okularów jest to, że zwykle ograniczają aktywność fizyczną. Trudno sobie bowiem wyobrazić niektóre dyscypliny sportowe w nich uprawiane. Osoby aktywne zdecydowanie wybierają soczewki. Dają im one niczym nieograniczoną swobodę ruchów i poczucie wolności. Zakładając soczewki nie muszą się martwić o to, że okulary nagle się zsuną i uszkodzą, czy też zaparują szkła. Co więcej, widzą wyraźnie, bez względu na pogodę, co przy tradycyjnych okularach często jest problemem. Soczewka idealnie przylega do oka, porusza się wraz z nim, dlatego umożliwia wyraźne widzenie zarówno na wprost, jak również wtedy, kiedy wzrok kierowany jest pod różnymi kątami. Dla wygody i urody Wydawać by się mogło, że założenie soczewek kontaktowych może stanowić problem.

Okazuje się, że nie jest to trudne i szybko dochodzi się do wprawy. Soczewki może nosić praktycznie każdy, bez względu na rodzaj wady wzroku, wiek czy też sposób życia. Są one niezwykle wygodne w użyciu, można je bezpiecznie nosić przez cały dzień. Ułatwiają wyraźne widzenie, a nawet dodają urody, co zdecydowanie przemawia za ich wyborem.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: