Pielęgnacja suchej skóry niemowląt – odpowiedni skład produktów pielęgnacyjnych

Pielęgnacja suchej skóry niemowląt
Picsea z Unsplash

Ciężko znaleźć równie delikatną materię, jak skóra nowo narodzonego dziecka. Równie ciężko jest ochronić ją przed wszelkimi podrażnieniami, z którymi walczą także osoby dorosłe, a które u małych dzieci mogą okazać się szczególnie niebezpieczne. Właściwa pielęgnacja niemowlaka to jedno z pierwszych zagadnień, z jakimi muszą zmierzyć się rodzice nowo narodzonego dziecka po powrocie ze szpitala, których zazwyczaj szczególnie niepokoją objawy takie, jak sucha skóra u niemowląt.

Przyczyny wysuszenia skóry niemowląt

Sucha skóra u niemowlaka może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami. Jednym z nich jest alergiczne podrażnienie wywoływane chemicznymi detergentami zawartymi w środkach do prania ubranek niemowlęcych. Wybierając je, zwróćmy więc uwagę, czy mają oznaczenia specjalnie dla dzieci lub nieszkodliwe dla dzieci, a po praniu podstawowym włączajmy zazwyczaj kolejne płukanie, aby do końca pozbyć się środków chemicznych. Innym czynnikiem podrażniającym delikatną skórę dziecka może być też niewłaściwy skład ubrań – najlepiej w ich przypadku sprawdzają się naturalne, delikatne tkaniny. Zwróćmy też uwagę, czy przypadkiem dziecko nie jest ubierane za ciepło w stosunku do temperatury. Pot i zawilgocenie ubranek mogą być także szkodliwymi czynnikami wywołującymi podrażnienie i wysuszającymi skórę.

Sucha skóra u niemowlaka może być też oznaką choroby skórnej, jaką jest coraz częstsze także w wieku dorosłym atopowe zapalenie. W takim przypadku kosmetyki dla niemowląt powinny być wybierane ze szczególną starannością i często w konsultacji ze specjalistą dermatologiem. Zwykły krem dla niemowląt może być bowiem w tym przypadku niewystarczający i zaowocować problemami w późniejszym wieku, które trudno jest wyleczyć do końca.

Kosmetyki do pielęgnacji dzieci – jak wybrać?

Oliwka pielęgnacyjna dla dzieci, krem dla niemowląt, chusteczki nawilżane czy środki chroniące przed ukąszeniami owadów – wszystkie te kosmetyki dla małych dzieci muszą być wybierane przy zachowaniu szczególnych zasad ostrożności. Decydując się na zakupy, nie kierujmy się reklamami czy nawet poleceniami od lekarza lub farmaceuty, ale przede wszystkim kierujmy się wiedzą i uważną lekturą składu. Idealnym wyborem będzie więc krem dla niemowląt pozbawiony wszelkich szkodliwych składników, jak parabeny, sterydy, SLS, składniki zapachowe lub alkohol. W jego składzie powinny znaleźć się za to naturalne substancje nawilżające, natłuszczające i łagodzące, jak pantenol, bisabolol czy alantoina, a także takie naturalne składniki masło shea, olej z awokado lub inne naturalne olejki. Tego typu wybór będzie idealnym środkiem codziennej pielęgnacji delikatnej skóry niemowlaka.

Postaw na sprawdzony krem dla niemowlaków – http://www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-krem-intensywnie-piel%C4%99gnuj%C4%85cy

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: