Nopal-kaktus pustynny

Nopal to rodzaj kaktusa, który wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka. Większość działań tej rośliny ogranicza się do układu pokarmowego – po pierwsze, sprawia, że ułatwione jest oddawanie stolca i mija problem zaparć. Dzięki prawidłowemu trawieniu oraz oczyszczeniu okrężnicy, nopal sprawi, że pokarm będzie dokładnie wchłaniany przez nasze ciało.

Pomocny wątrobie.

Nopal poprawia liczebność flory bakteryjnej, która znajduje się w naszych jelitach, dzięki czemu skuteczniej bronimy się przed groźnymi bakteriami oraz grzybami. Jest rodzajem prebiotyku, gdyż stanowi doskonałą pożywkę właśnie dla pożytecznych bakterii. Dzięki swoim składnikom, nopal pozwala na wyeliminowanie problemów z wątrobą. Pomoże zarówno przy stłuszczeniu, jak i przy nadmiernym przekrwieniu wątroby. Ponieważ ma właściwości rozbijania tkanki tłuszczowej, nopal może sprzyjać odchudzaniu. Opisuje się także jego pozytywny wpływ na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów – będzie je zmniejszał w wyraźny sposób, dlatego będziemy zdrowsi.

TAGI: Kaktus – nopal, układ pokarmowy, problem zaparć, flora bakteryjna w jelitach, pożyteczne bakterie,, prebiotyki, cholesterol.

PODZIEL SIĘ: