Fitokremy

Kremy do twarzy zawierające ekstrakty z roślin często są utożsamiane z produktami ekologicznymi. Nie zawsze jest to jednak prawidłowe. Ekologiczne kosmetyki muszą bowiem spełniać dodatkowe normy – ich składniki muszą pochodzić z upraw kontrolowanych (czyli takich, przy których nie używa się sztucznych nawozów ani organizmów modyfikowanych genetycznie), a proces produkcji nie może generować toksyn, ani wysokich nakładów energii. Tymczasem fitokremy są po prostu kosmetykami, które zawierają roślinne ekstrakty (i to w różnym udziale procentowym). Oczywiście bardzo istotne jest, aby naturalne składniki były jak najwyższej jakości.

Popularność fitokremów.

Nie zawsze należy przy tym sugerować się ceną produktu. Skąd taka popularność fitokremów? Zawierają one aktywne składniki roślinne. A te – jeśli są dobrze skomponowane – mogą znacząco wpływać na kondycję skóry, i to w różnorodny sposób. W fitokremach można znaleźć na przykład ekstrakty z ogórka czy pomidora, które umożliwiają nie tylko odżywienie i nawilżenie skóry, ale też dostarczenie jej dawki przeciwutleniaczy (zwalczających wolne rodniki i mających właściwości przeciwzmarszczkowe). Popularne są także ekstrakty z marchwi – beta karoten w niej zawarty odżywia i nawilża, ale przede wszystkim poprawia koloryt skóry. Fitokremy często mają w składzie także roślinne emulgatory z olejów (pochodzących z orzechów lub soi). Ich właściwości to głównie nawilżanie i natłuszczanie, ale także dostarczanie witaminy E.

Aktywne składniki.

Aktywne składniki fitokremów pozwalają cieszyć się piękną skórą dłużej, mogą bowiem skutecznie hamować proces fotostarzenia. Fitokremy można przygotowywać kupić w wielu drogeriach, sklepach zielarskich czy w Internecie. Można też przygotować je samodzielnie – i to także staje się coraz popularniejsze. Dodatkową zaletą produktów roślinnych jest fakt, że nie są one testowane na zwierzętach. A więc pielęgnujemy nie tylko naszą urodę, ale i czyste sumienie. Co to bowiem za produkt upiększający, którego wytworzenie było okupione cierpieniem niewinnych istot?

TAGI: Ekstrakty z roślin, ekologiczne kosmetyki, fitokremy, odżywianie i nawilżanie skóry, hamowanie procesów fotostarzenia,testowane produkty.

PODZIEL SIĘ: