Macierzanka piaskowa – zastosowanie

Wraz z rozwojem przemysłu farmaceutycznego, przestaliśmy doceniać zioła. Często zapominamy o ich dobroczynnych właściwościach. Jakie działanie lecznicze wykazuje macierzanka piaskowa?

Macierzanka piaskowa – zastosowanie

Young woman sneezesMacierzanka piaskowa znalazła zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Ta roślina przynosi ulgę osobom, które zmagają się z nieżytem jamy ustnej, gardła, krtani i oskrzeli. Swoje działanie zawdzięcza właściwościom wykrztuśnym, rozkurczającym i antyseptycznym. Osoby, które zmagają się z suchym kaszlem, powinny wypić napar z macierzanki piaskowej. Za jej sprawą pozbędą się zalegającej wydzieliny, która stanowi doskonałą pożywkę dla drobnoustrojów chorobotwórczych.

Macierzanka piaskowa a dolegliwości przewodu pokarmowego

Macierzanka piaskowa sprawdza się również w zwalczaniu dolegliwości przewodu pokarmowego. Osoby, które zmagają się z zaparciami, nieżytem żołądka, nadmierną fermentacją czy wzdęciami, z pewnością docenią jej działanie.

Macierzankę piaskową można też stosować zewnętrznie. Przynosi świetne rezultaty przy płukaniu jamy ustnej i gardła. Osoby, które borykają się ze świądem, uszkodzeniem naskórka, oparzeniem czy ukłuciem owada powinny przemyć problematyczne partie ciała naparem z tej rośliny zielarskiej.

PODZIEL SIĘ: