Fitohormony produkty

Fitohormony wpływają na zminimalizowanie objawów klimakterium – tych ze strony fizjologii jak i psychiki. Stanowią więc dogodne rozwiązanie, jeśli HTZ z jakichś względów nie może być przez nas stosowane. Oprócz działania niwelującego uderzenia gorąca, drażliwość, bezsenność, suchość pochwy, nadmierną potliwość, fitohormony posiadają również zastosowanie jako element profilaktyki. Preparaty bądź żywność bogatą w fitohormony zaleca się jako środek zapobiegawczy przy ryzyku osteoporozy, chorób serca, chorób układu krążenia, niektórych nowotworów.

Zaburzenie w gospodarce hormonalnej.

 Przywrócenie równowagi w zaburzonej gospodarce hormonalnej wpływa na cały organizm – może być wskazane nie tylko w menopauzie, ale także w chorobach metabolicznych, autoimmunologicznych czy „zwyczajnych” zaburzeniach miesiączkowania. Produkty z fitohormonami są dostępne zarówno w formie naturalnej jak i syntetycznej. Warto przyjmować je z obu źródeł – wtedy ich działanie będzie szybsze i efektywniejsze. Fitohormony w formie syntetycznej mogą mieć formę tabletek lub herbat, czasami także syropów. Można je nabyć bez recepty, głównie w sklepach zielarskich (stacjonarnych lub internetowych) a także w niektórych aptekach.

Przygotowanie ekstraktów ziołowych.

Do ich produkcji używa się głównie ekstraktów z soi i czerwonej koniczyny, czasami wzbogacanych o żeń-szeń. Jeśli natomiast chodzi o produkty naturalne z fitohormonami, to zaliczamy do nich: soję i jej przetwory (mleko, tofu, mąka sojowa), rośliny strączkowe, siemię lniane (ziarna oraz olej z tej rośliny), produkty pełnoziarniste, orzechy, niektóre owoce (jabłka, granaty, czereśnie, rabarbar), zioła (szałwia). Stosując produkty z fitohormonami należy pamiętać, że efekty nie przyjdą od razu. Proces odbudowywania równowagi hormonalnej trwa, a efekty bywają zauważalne stopniowo. Warto jednak regularnie i systematycznie stosować fitohormony, aby poprawić jakość swojego życia.

TAGI: Objawy klimakterium, produkty z fitohormonami, choroby metaboliczne, sklepy zielarskie, gospodarka hormonalna, menopauza, ekstrakty ziołowe.

PODZIEL SIĘ: